Blog Digitálního obchodníka

Co se děje v Digitálním obchodníkovi

Co je v Digitálním obchodníkovi nového.

Jsou prázdniny, klasická okurková sezóna. Prázdniny neprázdniny, u nás se nikdy nelení. A co se vlastně teď aktuálně děje? Markéta něco vymyslela.  A když Markéta něco vymyslí, tak to většinou zaměstná i všechny okolo. Co vymyslela tentokrát?

 

Markéta totiž přišla s nápadem, že ji baví stavba webových stránek, a proto by se tomu chtěla věnovat víc. A nás to přimělo k tomu, že jsme museli pro Digitálního obchodníka hledat novou posilu. Tou posilou je Denisa. Pavel se rozhodl obě holky trochu vyzpovídat.

 

Markéto, co tě to vlastně napadlo?

 

V Digitálním obchodníkovi jsem často v rámci úprav webových stránek pracovala se zdrojovým kódem. Upravování vzhledu formulářů nebo webových stránek ve zdrojovém kódu mě tak bavilo, že jsem se rozhodla tomu věnovat víc.

 

Takže se budeš věnovat kódování? Co to vlastně je?

 

Pokud si někdo nechá postavit web na zakázku, nejdříve grafik vytvoří návrh, jak web bude vlastně vypadat. Úkolem kodérů je pak podle tohoto návrhu postavit webovou stránku prostřednictvím určitých programovacích jazyků. Tedy tak, aby pro prohlížeče byly stránky čitelné a zároveň vypadaly přesně tak, jak grafik navrhl.

 

 

To je teda prima, že tě tohle baví. Na Digitálního obchodníka se ale neobracejí lidi, že by chtěli nakódovat web, ale volají proto, že chtějí poradit s našimi aplikacemi. Protože si tedy budeš hrát s kódováním, tak jsme museli zabezpečit podporu Digitálního obchodníka. A tak se k nám dostala Denisa.

 

Deniso, ty už si s Markétou dva týdny na podpoře. Můžeš říct, co tě na té práci nejvíce baví?

 

Práce s lidmi mě vždycky naplňovala a v Digitálním obchodníkovi budu mít možnost lidem pomoci při jejich online podnikání. Jsem ráda, když vidím pokrok nejen u sebe, ale i u ostatních lidí, a to právě Digitální obchodník umožňuje.

 

Ty jsi mi ještě říkala, že tě baví psát články. Můžeme se v brzké době těšit na nějaký tvůj článek na blogu?

 

Čeština mě hodně baví. Ráda si hraju s texty a dělám je zajímavé. Pro blog Digitálního obchodníka už mám připravených pár témat, takže se máte na co těšit.

 

Takže kdyby někdo zavolal na podporu, že potřebuje pomoc nejen s webem a Mailatorem, ale i s tím, jestli by ses mu nepodívala na nějaký text, pomůžeš mu?

 

Samozřejmě. Pokud by to byl kratší text, nebo článek, určitě každému ráda poradím. Na rozsáhlejší korektury a kontroly textu máme ale vlastní korektorku.

 

Je třeba říct, že ty nejsi v Digitálním obchodníkovi úplně nová. Ještě když si studovala a Digitální obchodník začínal, tak si tu byla nějaký čas na brigádě. Jak vnímáš stav Digitálního obchodníka tenkrát a teď?

 

Určitě jako velký pokrok. Když srovnám aplikace před dvěma lety a teď, vše se posunulo o velký krok vpřed. Co je pro mě úplně nového je WordPressátor. Zkoušela jsem si v něm postavit webové stránky a překvapilo mě, jak je to jednoduché a zároveň vypadají stránky hodně dobře.

 

Teď si tě, Deniso, vyzkoušíme, jestli už znáš hlavní myšlenku Digitální obchodníka. Proč jsme vlastně tady?

 

Přece kvůli tomu, že pomáháme podnikatelům mít radost z prodeje. :)

Určitě každý, kdo podniká, by měl být na internetu. To vidím i sama u sebe, že když něco hledám, tak se podívám nejdřív na internet. A k tomu, aby si lidé postavili web, tak právě mohou využít aplikace Digitálního obchodníka. Aplikace jsou hodně jednoduché na ovládání. Takže člověk nemusí mít žádné velké znalosti o tom, jak se staví web, ale stačí mu základní práce s počítačem a má funkční web.

 

"Pište a volejte. Ptejte se na vše, co vás napadne."

 

Než se Markéta začne naplno věnovat kódování, tak bude společně s Denisou trávit ještě celý srpen. Takže když zavoláte na podporu, tak se dovoláte buď Markétě, nebo Denise. Celý srpen už se tedy můžete začít potkávat s Denisou.

 

Kdo už máte po dovolené a jste doma, tak nám pojďte pomoct Denisu pořádně zaučit. Protože teď je ta správná doba, ptát se úplně na všechno. Holky tu jsou dvě a celý srpen to tak ještě bude.

 

Denisa Šrámková.

Denisa

Pavel Fara.

Pavel

Markéta Miksová.

Markéta

 

Tobě Deniso, přeju, ať se ti u nás líbí a tobě, Markéto, ať se ti daří kódovat.

co-kdyz-je-to-jinak-dusan-soucek

facebook

Kontakty

Máte nějaký dotaz, stížnost nebo přání? Neváhejte nás kontaktovat.

Adresa

Digitální obchodník, s.r.o.

Pod Všemi svatými 603/40, Severní Předměstí

301 00 Plzeň

IČ: 03242455

Telefon

ČR: +420 733 595 818, +420 733 595 805
Voláte ze zahraničí? Neutrácejte. Pošlete SMS, zavoláme zpět.


2022 © Digitální obchodník - Všechna práva vyhrazena
Webdesign Webdesign, tvorba webových stránek - RTsoft s.r.o.
Zpět nahoru