Blog Digitálního obchodníka

Trendy affiliate.. Jak to vlastně funguje?

Affiliate marketing

Když se řekne affiliate, někteří téměř netuší, co si pod tím představit. Někdo o tom možná něco málo slyšel a má představu, že za málo muziky získá hodně peněz. A ti, co s tím mají již nějaké zkušenosti mohou vyprávět, že to až tak jednoduché zase není. O co se tedy jedná a co byste měli před jeho spuštěním ujasnit?

 

Jak affiliate vlastně funguje?

 

Affiliate marketing (někdy partnerský nebo provizní systém)  je založen na vyplácení provizí partnerům z výrobků či služeb na základě objednávky nebo registrace. Jinak řečeno váš partner doporučí produkt někomu, kdo si jej následně objedná. Z této objednávky pak partner získá provizi. Ta může být buď pevně stanovena, nebo se může jednat o procento z ceny produktu/služby.

 

„Bez práce nejsou koláče.“

 

Výhodou affiliate je, že jsou provize vypláceny vždy až za určitou akci – objednávku, registraci atd. Takže na rozdíl od klasické reklamy, je tento způsob pro provozovatele affiliate programů mnohem účinnější a výkonnější.

 

Před tím, než začnete

 

S affiliate můžete začít v podstatě hned. Než do něj ale skočíte po hlavě, je potřeba si odpovědět popravdě na pár základních otázek.

 

- Je o váš produkt či službu zájem?

Řekněme si popravdě – služba či zboží, o které nikdo nemá zájem, se propaguje hodně obtížně.

 

- Máte představu, jakou provizi můžete nabídnout svým partnerům?

Je to až s podivem, ale někteří podnikatelé nemají téměř vůbec přehled o svých výdajích, natož o výdajích jenom pro marketing, což je základ při nastavování affiliate programu.

 

- Budete mít svého affiliate managera nebo pro affiliate najdete čas vy sami?

Affiliate bohužel není jen o prvotním nastavení. Pokud nemáte čas na to, svůj affiliate program spravovat a dále rozvíjet, raději se do něj ani nepouštějte.

 

- Komunikujete rádi?

Pokud si affiliate budete obhospodařovat, je na vás veškerá komunikace s partnery, od zasílání aktuálních informací, až po odpovídání na dotazy partnerů. A nejen komunikace. Úplně se totiž nevyplácí nechat partnery růst jako kůl v plotě. Jejich motivaci a nadšení pro věc udržíte jedině tak, že jim připravíte takové podmínky, které pro ně budou opravdu zajímavé. S úspěchem se setkávají i soutěže o různé ceny pro nejlepší partnery.

 

Je potřeba dodat, že pro to, abyste mohli affiliate program provozovat, potřebujete nějaký nástroj, ve kterém budete celý váš program spravovat. K dispozici je několik nástrojů, které můžete využít. Mezi nimi je i náš Affilátor, který si můžete vyzkoušet v rámci 30 denního testovacího období.

 

Věřte, že affiliate marketing v českém podnikání používá stále hodně nízké procento obchodníků. Díky němu se můžete od své konkurence hravě odlišit. Proč toho nevyužít. 

 

Tlačítko pro registraci do Affilátoru.

co-kdyz-je-to-jinak-dusan-soucek

facebook

Kontakty

Máte nějaký dotaz, stížnost nebo přání? Neváhejte nás kontaktovat.

Adresa

Digitální obchodník, s.r.o.

Pod Všemi svatými 603/40, Severní Předměstí

301 00 Plzeň

IČ: 03242455

Telefon

ČR: +420 733 595 818, +420 733 595 805
Voláte ze zahraničí? Neutrácejte. Pošlete SMS, zavoláme zpět.


2022 © Digitální obchodník - Všechna práva vyhrazena
Webdesign Webdesign, tvorba webových stránek - RTsoft s.r.o.
Zpět nahoru