Blog Digitálního obchodníka

Můj první mailing

První e-mail marketing

Moje první kroky v e-mail marketingu byly hodně veselé. Už si nepamatuji, co bylo tím impulsem, abych se do toho pustil. Nejspíše to bylo nekonečné hledání nových možností v marketingu. Jednoho krásného večera jsem přinutil svého programátora vyrobit registrační formulář na web a naplánoval si komunikaci.

 

 

Překvapení bylo, že lidé začali ten formulář doopravdy vyplňovat a moje databáze začala růst (2 – 3 kontakty za týden). O nějakém programu na e-mail marketing jsem neměl ani tušení, a tak jsem každé ráno strávil dobrou hodinku rozesíláním e-mailů na adresy, které se u mě registrovaly a ručně spadly do tabulky v excelu.

 

Takto mi to vydrželo cca 14 dní a pak jsem investoval do programu na e-mail marketing. To byl teprve krok do neznáma, ale vyplatil se. Dnes mám databázi, která každý den roste o 5 – 10 kontaktů a mám jistotu, že když odešlu e-mail, tak se vždy něco stane (přijdou objednávky, poptávky nebo jen reakce na sdělení, které posílám).

 

První kroky v e-mail marketingu…

 

Cesta k tomuto stavu ale trvala několik let.  Rád vzpomínám na svůj první mailing. Moc jsem o tom nepřemýšlel, prostě jsem udělal to, co mi radili ostatní. Prohrabal jsem všechny šuplíky, vytahal vizitky a všechny kontakty jsem nasypal do seznamu a poslal na ně info o tom, že začínám fungovat i na internetu.

 

Z mého prvního mailingu, který tenkrát odešel na necelých 100 kontaktů, bylo rekordní množství poptávek. Ale pak přišly roky zkoušení a testování co funguje. Z prvních e-mailů, které byly prázdné, a veškeré sdělní bylo v příloze (dnes vím, že takové e-maily nikdo nečte), jsem se dostal až ke krátkým e-mailům bez šablony a zbytečného balastu.

 

Dušan Souček

 

A jaké zkušenosti máte vy s prvním mailingem? Napište nám do komentářů své první zážitky s e-mail marketingem.

co-kdyz-je-to-jinak-dusan-soucek

facebook

Kontakty

Máte nějaký dotaz, stížnost nebo přání? Neváhejte nás kontaktovat.

Adresa

Digitální obchodník, s.r.o.

Pod Všemi svatými 603/40, Severní Předměstí

301 00 Plzeň

IČ: 03242455

Telefon

ČR: +420 733 595 818, +420 733 595 805
Voláte ze zahraničí? Neutrácejte. Pošlete SMS, zavoláme zpět.


2021 © Digitální obchodník - Všechna práva vyhrazena
Webdesign Webdesign, tvorba webových stránek - RTsoft s.r.o.
Zpět nahoru