Blog Digitálního obchodníka

U jakého registrátora si registrovat doménu?

Jak si zaregistrovat doménu.

Přijde vám zbytečné nějak zdlouhavě vybírat, u jakého registrátora si doménu zaregistrujete? Že na tom nesejde, hlavně abyste ji měli co nejdříve zaregistrovanou? A víte, že čas, který ušetříte nad výběrem registrátora, můžete zase snadno ztratit, až budete potřebovat doménu nastavit pro svoje webové stránky?

 

Na internetu lze v současné době nalézt několik registrátorů, u kterých si doménu můžete zaregistrovat. Jenže, takového registrátora je potřeba vybírat se stejnou pečlivostí, s jakou jste vybírali název vaší domény. Ne u všech je totiž registrace domény výhra.

 

Cena

 

Asi hlavním kritériem, podle kterého si většina lidí vybírá registrátora, je cena za poskytované služby – nejčastěji za registraci domény a hosting. Cena za registraci domény je různá. Záleží na tom, jakou doménu nejvyššího řádu si chcete zaregistrovat (.cz, .com, .sk, .eu, .net, atd.). Cena za doménu se samozřejmě liší i mezi různými registrátory. Dobré je ale vědět, že vyšší cenou za doménu nezískáte její vyšší kvalitu. Je tedy zbytečné platit za registraci domény vysoké částky. Cena za hosting se už odvíjí od dalších věcí jako počet e-mailů, velikost prostoru pro web, technické zázemí (dostupnost a výpadky) atd. 

 

Spravování domén

 

Mnohem důležitějším faktorem při výběru registrátora je administrátorské rozhraní. Většina registrátorů vám dovolí s doménou nakládat podle svého, včetně nastavení serverů či NSSETu domény. Tyto a další věci si můžete nastavit přímo vy sami v administraci. Což je ten nejlepší a nejpohodlnější způsob. Pokud víte, na jaké servery doménu nastavit, nemusíte nikoho prosit, či čekat, až vám doménu nastaví podpora vašeho registrátora. Zkrátka si doménu můžete nastavit během pár minut.

 

Rovněž jsou registrátoři, kteří vám sice neumožní si nastavit doménu sami, ale pokud pošlete autorizační požadavek s informacemi, jak doménu potřebujete nastavit, pracovníci registrátora vám doménu hned, maximálně do několika desítek minut, nastaví. 

 

Příklad z praxe:

 

Pro naši zákaznici jsme chtěli nastavit doménu, abychom na ni mohli převést stránky, které si u nás vytvořila. V administraci však nebylo k dispozici nastavení serverů domény. Poslali jsme tedy autorizační požadavek a požádali v něm o nastavení serverů domény. Jako odpověď jsme obdrželi návod, jak servery u domény nastavit. K nastavení domény podle zaslaného návodu ale bylo potřeba si na e-mailovou adresu, která je uvedená u vlastníka domény, zaslat autorizační kód. A v tomto bodě právě nastal problém. Klientka si totiž při registraci domény nevšimla překlepu ve své e-mailové adrese. Takže e-mailová adresa, na kterou jsme si měli nechat zaslat autorizační kód pro to, abychom mohli doménu nastavit, byla chybná.

 

Požádali jsme tedy o nastavení domény přímo podporu registrátora. Jenže ten nás opět odkázal na návod, podle kterého jsme právě postupovali. Po několika minutovém rozhovoru s podporou jsme se dobrali k výsledku. Doménu nenastaví, přestože jsme je o to požádali. A abychom mohli doménu nastavit na základě jejich návodu, musíme nejdříve zaslat požadavek s úředně ověřeným podpisem na změnu údajů u kontaktu vlastníka na NIC.cz. Do doby, než bude změna údajů provedena, celou doménu nemůžeme nastavit. 

 

Postup, jak si nastavit doménu, se u každého registrátora liší. Osobně doporučujeme vybrat si takového registrátora, u kterého si vše okolo domény můžete nastavit sami. Pokud si s nastavením nevíte rady, můžete požádat někoho zkušenejšího a doménu mít během chvilky nastavenou. Vyhnete se tak zbytečným časovým ztrátám.

co-kdyz-je-to-jinak-dusan-soucek

facebook

Kontakty

Máte nějaký dotaz, stížnost nebo přání? Neváhejte nás kontaktovat.

Adresa

Digitální obchodník, s.r.o.

Pod Všemi svatými 603/40, Severní Předměstí

301 00 Plzeň

IČ: 03242455

Telefon

ČR: +420 733 595 818, +420 733 595 805
Voláte ze zahraničí? Neutrácejte. Pošlete SMS, zavoláme zpět.


2022 © Digitální obchodník - Všechna práva vyhrazena
Webdesign Webdesign, tvorba webových stránek - RTsoft s.r.o.
Zpět nahoru