Blog Digitálního obchodníka

Jak si postavit web na WordPressu

Jak si postavit web na WordPressu.

Kvalitní webová prezentace je základem úspěchu každé moderní firmy. Web není jen vaší výkladní skříní. Je znakem serióznosti, vývěsním štítem, garancí dobrého jména šířeného spokojenými klienty. V době, kdy elektronický svět zrcadlí ten skutečný, bývají webové stránky nezbytností i pro firmy, které jinak nemusí mít s internetem nic společného a za jiných okolností by se bez něj bez problémů obešly.

 

Při dobře postavených stránkách respektujících pravidla SEO vám web může dělat reklamu téměř zdarma. Navíc může posloužit jako platforma pro prezentaci vaší nabídky, zveřejňování novinek, centrální bod pro kontakt se zákazníkem i jako místo pro diskuze, řešení problémů, získání zpětné vazby a referencí. Tím vším budujete svou značku a posilujete důvěru mezi vámi a vašimi zákazníky.

 

Jakou cestu ale zvolit, když už jste se rozhodli webové stránky pořídit? Na rozcestníku najdete tři šipky, ukazující různými směry. Kudy se tedy vydat?

 

Web vytvořený na míru

 

Výhodou je, že vám ho postaví přesně podle vašich představ a na začátku zaplatíte jednorázově za celé zhotovení. Jakékoli budoucí změny jsou ale drahé, někdy dokonce nejsou technicky možné. Také se vážete na jinou firmu, jste na ní závislí. Změny můžete totiž často provádět jen přes ně či nějakým jiným komplikovaným způsobem.

 

Použití redakčního systému

 

Také webovou prezentaci si můžete vytvořit sami v profesionálním redakčním systému, který je pro ni připraven. Vše si uděláte podle sebe. Instalace je sice snadná, náklady nízké, ale spolehlivost řešení může být horší. Neustále jste závislí na firmě, která redakční systém vyvinula. Pokud nějakou funkci ještě nenabízí a vy ji potřebujete, nezbývá vám, než čekat, než ji firma naprogramuje. Trochu litujete, že jste nesáhli po jiném redakčním systému, který tuto funkci měl, ale zase mu chyběly jiné.

 

Redakční systém postavený na otevřeném kódu

 

Takový systém můžete kdykoli vzít a bezplatně si jej upravit, aby odrážel vaše potřeby. Vývojáři po celém světě programují moduly, které dávají ostatním k dispozici. Na otevřených redakčních systémech dnes stojí vysoké procento webů po celém světě. Zaručují nezávislost i samostatnou správu, náklady jsou velice nízké, instalace jednoduchá, a navíc se systém neustále vyvíjí a zlepšuje. Vzhledem k obrovskému zájmu odborníků i uživatelů najdete v diskuzích také rozličné rady a tipy prakticky pro každou situaci.

 

Otevřených redakčních systémů je více. Velké míře popularity se těší WordPress, který pro jeho pružnost, přizpůsobitelnost, kvalitu i neustálé zlepšování jednoznačně vede. Jeho představení jsme proto věnovali samostatný online workshop a vy si systém můžete pořídit v balíčku s dalšími užitečnými nástroji.

 

Zhlédnout workshop Jak si postavit web na WordPressu >>

 

WordPressátor – v čem je lepší? 

 

WordPress nabízí celou řadu grafických šablon zdarma. V podstatě však do vašich stránek nepřidávají žádnou další užitečnou funkcionalitu, jsou spíše šablonou pro rozmístění grafických a textových prvků. 

Jinak je tomu u šablony Thrive. Ta sice není zdarma, ale v rámci WordPressátoru za ni už nic nedoplácíte. Na rozdíl od čistě grafických šablon nabízí navíc velmi bohatou funkcionalitu, neuvěřitelně snadno se s ní pracuje a jde o prověřený nástroj vhodný pro obchodní webové stránky.

 

Co šablona Thrive umí >>

 

Balíček WordPressátor naštěstí nabízí vlastní českou verzi. Systém na vás bude mluvit vaší řečí, takže při vytváření stránek nemusíte listovat ve slovníku nebo se obracet na zdatnější angličtináře.

 

Zatímco obyčejně si za parkování stránek vytvořených ve WordPressu platíte někde zvlášť, v balíčcích WordPressátoru už je hosting zahrnutý. Pro stránky můžete použít vlastní koupenou doménu. Samozřejmostí je pečlivé zálohování webu a další profesionální servis, který se s hostingem pojí.

 

Pomůžeme Vám

 

Pokud se vám do technického řešení moc nechce, oceníte, že vám WordPress zadarmo nainstalujeme. Stačí se do něj přihlásit a začít ho používat. A protože kvůli bezpečnostním hrozbám neustále vycházejí nové aktualizace systému a jiné verze zase přinášejí nejrůznější vylepšení, budeme se za vás o systém starat. Vy můžete péči o aktualizace klidně pustit z hlavy.

 

Když vám bude smutno, že si nevíte rady, zavolejte nám. Mluvíme vaší řečí a rádi vám pomůžeme. Českou telefonickou podporu nabízíme v balíčku bezplatně.

 

WordPressátor vám dá vše, co nabízí šablona Thrive. Za stejnou cenu ale přidává další užitečné funkce a služby. To vše vám dává do ruky velmi silný nástroj pro podnikání na internetu. A nejlepším způsobem, jak s takovým podnikáním začít, je skočit do něj rovnýma nohama, jako to s pomocí WordPressátoru udělala například Lucie Koubek.

 

Tlačítko pro registraci do Digitálního obchodníka.

co-kdyz-je-to-jinak-dusan-soucek

facebook

Kontakty

Máte nějaký dotaz, stížnost nebo přání? Neváhejte nás kontaktovat.

Adresa

Digitální obchodník, s.r.o.

Pod Všemi svatými 603/40, Severní Předměstí

301 00 Plzeň

IČ: 03242455

Telefon

ČR: +420 733 595 818, +420 733 595 805
Voláte ze zahraničí? Neutrácejte. Pošlete SMS, zavoláme zpět.


2021 © Digitální obchodník - Všechna práva vyhrazena
Webdesign Webdesign, tvorba webových stránek - RTsoft s.r.o.
Zpět nahoru