Blog Digitálního obchodníka

Váš web jste Vy – rozhovor se Standou Titlem

koutermen-standa-titl-stanislav

Tématem tohoto článku bude rozhovor s naším zákazníkem Stanislavem Titlem. Standa denně pomáhá lidem nalézt cestu ke svobodě, jeho klienty jsou především lidé se závislostí, na čemkoli. K tomuto oboru pronikl na základě vlastních zkušeností. O jeho činnosti jste si mohli poslechnout i ve vysílání Českého rozhlasu. Přečtěte si více o Standovi.

 

Stando, máte velmi jedinečný předmět podnikání. Co Vás k němu přivedlo? 

 

Touha po svobodě – stále často opakované, ale velmi zřídka pochopené a vzácně uskutečněné slovní spojení. Už od mala jsem toužil po svobodě, ale neměl jsem pojem o tom, co to znamená.Vlastně dělal jsem všechno možné, abych se svobodným nestal. O důležitých věcech jsem nechával rozhodovat druhé, dělal jsem, co se mi řeklo, nikdy jsem nevyčuhoval z řady, neměl jsem vlastní názor… Byl jsem stále nespokojený, popudlivý, nešťastný. Myslel jsem, že slova ženy, víno, zpěv jsou branou ke svobodě a štěstí. Časem se tak ze mne stal alkoholik se dvěma pokusy o sebevraždu… 

Dělal jsem práci, kterou mi dal můj otec, podnikatel. Nijak mne nebavila, ale byla to určitá jistota. Jednoho dne (večera) jsem se rozhodl, že tenhle způsob života nechci žít. Nejsem šťastný a úplně se rozpadám…BUĎ TO ZMĚNÍM, NEBO NECHCI ŽÍT!

Bezvýhradně jsem přijal určité kroky ke svému uzdravení a začal bourat předsudky, které jsem si táhl od dětství. Fungovalo to a tak jsem začal mluvit s různými lidmi, vzdělávat se, hledat. Když jsem přišel o práci, tak mne ani nenapadlo, že bych dělal něco jiného, než pokračoval ve své cestě ke svobodě.

 

Co pro Vás znamená podnikání v oblasti osobního rozvoje?

 

Především vlastní osobní růst. Moji klienti mi v každém případě předávají to, co mi pomáhá růst. To v žádném jiném odvětví prakticky není možné.

 

Není v dnešní době obtížné uspět v takovém oboru? Je těžké shánět klienty?

 

Já vlastně klienty nesháním. Nevím, jak se to dělá. Lidí se závislostí je ohromující množství. Nejsou to jen “propagované” závislosti jako je alkoholismus, drogy, gamblig, sex, nikotin, ale například i závislost na pochválení, zamilovanosti, úctě, vypadat před druhými dobře. Samozřejmě mnohem méně lidí je ochotných přijmout plnou zodpovědnost za svůj život a vykročit na zpočátku nepohodlnou cestu nezávislosti.

 

V rozhovoru mluvíte o změně myšlení. Spoustě lidem, když se pro něco rozhodnou, schází vytrvalost (ať už je to v podnikání, nebo v osobním rozvoji). Po čase začnou říkat, že jim to nefunguje a že to stejně nemá cenu. Máte s tím nějakou zkušenost? Jak se k tomu stavíte?

 

Lidé se často pustí do nějaké činnosti z několika důvodů: chtějí zbohatnout, chtějí uspět, chtějí se zviditelnit, chtějí být uznávanější, hubenější, zdravější, krásnější, sebevědomější… Proč to chtějí? Mají strach být chudý, neúspěšný, neviditelní, neuznalí, tlustí, nemocní atd. S velkým nadšením se vrhnou do práce a opravdu makají a makají. Toto nadšení je projevem výkyvu emocí. Hurá, budu jiný(á) než jsem. Emoce spojené s naší činností způsobí dříve nebo později ztrátu potřebné energie, motivace. Vlastně je to jen boj proti sobě.
Pokud však místo emocí použijí srdce a touhu, zjistí, co je pro ně nejlepší. Pak se věnují tomu, co dělají beze ztráty energie. Tvoří nové úžasné věci.

 

Není žádné tajemství, že u nás máte postavené webové stránky. Dokonce víme, že Vás web přivedl do rádia (rozhlasového vysílání). Ale co bylo to první, co Vás přimělo k tomu vytvořit si vlastní web?

 

Vymyslel jsem v životě hromadu věcí, které zmizely nebo se neuskutečnily, ale vlastní web byl spíše intuitivní záležitost.

 

Byl digitální obchodník první parťák pro tvorbu webu, ve kterém jste si postavil stránky, nebo jste to vyzkoušel i někde jinde?

 

Můj první pokus o web ztroskotal. Prostě jsem ho chtěl postavit sám i s kampaní. Překročit vlastní vývoj, všem ukázat. Po měsících laborování jsem to celé zastavil. Byl jsem vyčerpaný. Klasický příběh, když vás řídí Ego. Digitální obchodník přišel jaksi bez hledání jako spása. Prostě jsem vzdal bitvu s webem a hledal profesionály, kteří mi web postaví. Vzpomněl jsem si na dávné doporučení a bylo to.

 

Byla pro Vás tvorba webu náročná? Jak dlouho Vám trvalo web postavit?

 

Práce na novém webu byla neuvěřitelně rychlá a zábavná. Zmizely dřívější trable s množstvím pluginů, druhů písem, způsobů zobrazování a složitostí vkládání. Nyní dělám to, co mne baví a proč jsem vlastně chtěl web: tvořím obsah, sdělení, články, jsem ve spojení s lidmi. Žádné musím a bojuju!

 

Vaše stránky najdeme pod doménou koutermen.cz. Co to vlastně znamená?

 

KouTerMen – Koučink Terapie Mentoring. Koučování jako prostředek k objevování vnitřního potenciálu, kvalit a možností, nacházení vnitřní síly k překonání současného stavu utrpení a nepohodlí (terapie), přijetí vlastní zodpovědnosti, pomocí vlastních zkušeností (mentoring).

 

Kde je problém? To je název Vašeho ebooku. Co v něm můžeme naleznout a jak dlouho jste ho psal?

 

E-book jsem napsal během několika dní. Modelem je závislost na alkoholu. Přináší první nejdůležitější informaci pro ty, kteří trpí nějakou formou závislosti. Je bezpodmínečně nutné pochopit, že závislost je komplexní onemocnění. Tedy fyzické, psychické a duševní, pochopit, proč není možné závislost porazit, proč to nedokážu sám vlastní vůlí. Bez tohoto uvědomění téměř nikdo neuspěl trvale se uzdravit.

 

Online svět je docela rozsáhlý. Všimli jsme si, že na stránky vkládáte i videa z youtube. Používáte i jiné možnosti, které nám digitální svět nabízí, např. facebook, e-mail marketing?

 

Samozřejmě používám youtube, facebook a používám e-mail marketing a příležitostně vyhledávám další možnosti. To jsou prostředky, které mne udržují ve stálém kontaktu s lidmi bez ohledu na to, kde jsem. Je to neuvěřitelná možnost svobody tvoření.

 

 

Co byste poradil těm, kteří ještě váhají, jestli využít možnosti digitálního světa v jejich podnikání?

 

Cokoliv vám brání vstoupit do světa online podnikání je pouhá iluze. Je to výsledek přemýšlení, přesvědčení. Je to Ego, které brání člověku roztáhnout křídla svobody. To platí ve všech oblastech života.

 

Je ještě něco, co byste chtěl vzkázat našim čtenářům?

 

Mám základní vzdělání, 21 let závislosti na alkoholu, dva pokusy o sebevraždu, bezdomovec, zloděj, pobyt na psychiatrii, dvě rozbitá auta. Mám mnoho důvodů, proč mít strach podnikat, mám mnoho důvodů neopouštět jistoty, mám mnoho důvodů být nešťastný.
Opustil jsem jistoty, podnikám a jsem šťastný.
Zkuste pro jednou ze svého slovníku vynechat slova: “To nejde, protože…”

 

Děkujeme za rozhovor.

Standovi stránky naleznete na adrese www.koutermen.cz a dozvíte se tam spoustu zajímavých informací.

 

A co vy? Už máte své vysílání v rádiu? :)

 

Markéta Miksová

marketa@digitalni-obchodnik.cz

co-kdyz-je-to-jinak-dusan-soucek

facebook

Kontakty

Máte nějaký dotaz, stížnost nebo přání? Neváhejte nás kontaktovat.

Adresa

Digitální obchodník, s.r.o.

Pod Všemi svatými 603/40, Severní Předměstí

301 00 Plzeň

IČ: 03242455

Telefon

ČR: +420 733 595 818, +420 733 595 805
Voláte ze zahraničí? Neutrácejte. Pošlete SMS, zavoláme zpět.


2020 © Digitální obchodník - Všechna práva vyhrazena
Webdesign Webdesign, tvorba webových stránek - RTsoft s.r.o.
Zpět nahoru