Jak vytvořit formulář pro sběr kontaktů

Před tím, než začnete vytvářet formulář pro automatický sběr kontaktů, je potřeba, abyste v Mailátoru měli vytvořenou skupinu, do které se kontakty z formuláře budou zařazovat a odesílací automat se všemi e-maily, které budou automaticky odesílány tomu, kdo vyplní formulář.

Viz.:
Jak vytvořit novou skupinu
Jak vytvořit e-mailový automat

V mailátoru se přepneme do sekce Formulář na web.

Tady si vyberete vzhled formuláře a pokračujete kliknutím na tlačítko Další krok.

Vybereme si, jestli chceme formulářem získávat jméno, příjmení nebo telefon. Zařadíme kontakt do skupiny tématicky určené pro formulář, zařadíme formulář do odesílacího automatu, zvolíme si nadpis formuláře (pokud ho chceme zobrazovat) a zvolíme si text tlačítka, kterým se potvrdí odeslání formuláře.

Vybereme si, jaký typ děkovací stránky chceme využít.

Přednastavená děkovací stránka je stránka v Mailátoru, kterou si můžete editovat (viz. nápověda Jak editovat děkovací stránku) a na které bude url adresa, kterou se návštěvníci vrátí na Vaše stránky.

Nebo můžeme využít vlastní děkovací stránku. Tu si vytvoříme v KlikWEBu nebo v jakémkoli jiném programu, ve kterém vytváříme webové stránky. Na tuto stránku bude návštěvník přesměrován jakmile odešle formulář.
Jelikož zůstane na Vašich stránkách není potřeba přidávat na děkovací stránku url adresu pro přesměrování zpět na Vaše stránky. Můžete sem ale vložit url adresu třeba na nějakou zajímavou sekci Vašich stránek (články, reference atd.). Nebo sem můžete umístit moduly sociálních sítí, jak jsme to ukazovali ve webináři s názvem Jak efektivně naložit se zájemci o ebook.

V 3. kroku se nám vygeneruje kód formuláře. V pravém sloupci je náhled, jak bude formulář vypadat. Pokud s tím souhlasíme, zkopírujeme si zdrojový kód v levém sloupci pomocí klávesnici ctrl+c anebo můžeme využít tlačítko po sloupcem Zkopírovat do schránky.

V KlikWEBu jsme si připravili novou stránku, na kterou umístíme formulář.
Pro vložení formuláře je zapotřebí kliknout na ikonu Zdroj.

Ve zdroji si klikneme na místo, kam chceme formulář vložit. Vložíme formulář pomocí kláves ctrl+v a celou stránku uložíme.

Takto bude formulář na stránce vypadat.

Naše služby

Mohlo by Vás zajímat

Pro naše klienty

Najdete nás na

YouTube